Kontaktlista

Specialpedagog:
Jansson-Borg Lisa
Tfn 0570-824 22
E-post lisa.borg@arvika.se

Grenhage Annika
Tfn 0570-824 38
E-post annika.grenhage@arvika.se

Östberg Linda
Tfn 0570-824 16
E-post linda.ostberg@arvika.se

Lidman Ylva
Tfn 0570-824 28
E-post ylva.lidman@arvika.se


Socialpedagog:
Falk, Stig-Rune Tintin
Elevsamordnare
Tfn 0570-824 17
E-post stig-rune.falk@arvika.se

Helgesson Fredrik
Tfn 0570-824 23
E-post fredrik.helgesson@arvika.se

Nilsson, Madelen
Socialpedagog
Tfn 0570-824 29
Epost till madelen.nilsson@arvika.com


Studie- och yrkesvägledare:
Arne Linda
Tfn 0570-818 75
E-post linda.arne@arvika.se

Lindgren K, Annika
Studie- och yrkesvägledare
Tfn 0570-819 65
E-post annika.k.lindgren@arvika.se

IT ansvarig/ IKT pedagog:
Boström Ann-Catrine
Tfn 0570-824 10
E-post ann-catrine.bostrom@arvika.com

Skolnärvaroteam:
Eckman Camilla
Lärare
Mob 070-190 4095
E-post camilla.eckman@arvika.com

Lindgren Tommie
Lärare
Mob
E-post tommie.lindgren@arvika.com

Persman Maria (ledig ht 21)
Specialpedagog
Tfn
E-post


Skolsköterska:

Johansson Lena
Skolsköterska, åk 8 och 9
Tfn 0570-818 81
E-post lena.johansson@arvika.se

Rönnblad Åsa
Skolsköterska, åk 7 och gr.sär
Tfn 0570-818 20
E-post asa.ronnblad@arvika.se


Skolkurator:
Midböe Moa (ledig april-dec 2021)
Tfn 0570-818 64
E-post moa.midboe@arvika.se
Vikarie:
Hedenskog Ann-Charlott
Skolkurator, åk 8 och 9
E-post ann-charlott.hedenskog@arvika.se

Lind Adrianna
Skolkurator, åk 7 och gr.sär
Tfn 0570-816 52
E-post adrianna.lind@arvika.se

Lokalvårdare:
Ståhlberg Ulla 070-273 08 19
E-post ulla.stahlberg@arvika.se

Slertman Katrine 070-256 77 61
E-post katrine.slertman@arvika.se

Heintz Victoria 076-1387642 
E-post victoria.heintz@arvika.se

Persson Christina 070-237 7249
E-post christina.persson@arvika.se

Dashzeveg Battsagan (Baagii) 073-843 2924
E-post battsagaan.dashzeveg@arvika.se

Magnusson Ann-Cathrin 070-0907532
E-post ann-chatrin.magnusson@arvika.se

Malyong Yupa 070-109 7594
E-post yupa.malyong@arvika.se

Kuperta Lineth 072-947 2463


Vaktmästare:
Al Khalil Tarek
Tfn 0570-824 11
E-post tarek.al-khalil@arvika.com


Fastighetsskötare:
Peo Nilsson
Tfn 070-590 4141
E-post peo.nilsson@arvika.se


Lärare grundskola, särskola och övrig personal:
Ahlstrand Anders
Träslöjdslärare
Tfn 0570-824 42
E-post anders.ahlstrand@arvika.com

Al Eed Ranyeh
Studiehandledare arabiska
Tfn 0570-824 00
E-post ranyeh.al.eed@arvika.com

Andersson Alexandra
Elevassistent
Tfn 0570-824 00
E-post alexandra.andersson@arvika.com

Andersson, Anders
Lärarassistent
Tfn 0570-824 53
E-post anders.andersson@arvika.se

Andersson Anna-Maria Mia
Sv/so
Tfn 0570-824 00
E-post anna-maria.andersson@arvika.com

Andersson Gunilla
Sv/eng
Tfn 0570-824 00
E-post gunilla.andersson@arvika.com

Andersson Kent
Lärare sltm
Tfn 0570-824 42
E-post kent.andersson@arvika.com

Andersson Lena
resurs lärare Spa/Eng
Tfn 0570-824 00
E-post lena.andersson@arvika.com

Andersson Maud
Lärare Ty/Sva
Tfn 0570-824 00
E-post maud1.andersson@arvika.com

André Cecilia
Lärare En/Sp
Tfn 0570-824 00
E-post cecilia.andre@arvika.com

Andrésen Ola
Lärare Idrott/ So
Tfn 0570-824 00, 0570-818 17
E-post ola.andresen@arvika.com

Arnell Johan
Lärare So
Tfn 0570-824 00
E-post johan.arnell@arvika.com

Arvidsson Jesper
Ma/no
Tfn 0570-824 00
E-post jesper.arvidsson@arvika.com

Bergsröm Rasmus
Vik lärare mu
Tfn 0570-824 00
E-post rasmus.bergstrom@arvika.com

Blomgren Hanna
Grundskollärare
Tfn 0570-824 00
E-post till hanna.blomgren@arvika.com

Blomqvist, Herman
Lärare SO
Tfn 0570-824 00
E-post herman.blomquist@arvika.com

Breitholtz Lasse
Skolvärd/ Inköpare förbruknings material/ Kiosk/Café
Tfn 0570-824 27, 0570-824 48
E-post lasse.breitholtz@arvika.com

Boström Slätt Klara
Elevassistent, Särskolan
Tfn 0570-824 32
E-post klara.bostrom@arvika.com

Buréus Emma
Lärare Mu
Tfn 0570-824 45, 824 46
E-post emma.bureus@arvika.com

Dagerbäck Tomas
Lärare Id/Bi
Tfn 0570-824 00
E-post tomas.dagerback@arvika.com

Dagerbäck Ulrika
Lärare No
Tfn 0570-824 00
E-post ulrika.dagerback@arvika.com

Dagerbäck Jesper
Lärare ma/idh
Tfn 0570-824 00
E-post ulrika.dagerback@arvika.com

Ekholm Olsson Katrin
Elevassistent
Tfn 0570-824 00
Epost katrein.ekholm.olsson@arvika.com

Ekström Susan
Lärare Fr/eng
Tfn 0570-824 00
E-post susan.ekstrom@arvika.com

Engqvist Karl
Lärare So
Tfn 0570-824 00
E-post karl.engqvist@arvika.com

Engstrand-Gustafsson Karin
Lärare Hkk
Tfn 0570-824 49, 824 50
E-post karin.engstrand-gustafsson@arvika.com

Engström Katrin
Lärare ma/no
Tfn 0570-824 00
E-post katrin.engstrom@arvika.com

Enoksson Marie
Ty/eng
Tfn 0570-824 00
E-post marie.enoksson@arvika.com

Eriksson, Ann-Sofi
Grundskolelärare
Tfn 0570-824 00
E-post ann-sofi.eriksson@arvika.com

Eriksson Anna
Lärare Ma/Fy
Tfn 0570-824 00
E-post anna.eriksson@arvika.com

Eriksson Pär-Eric
Lärare Sv/So
Tfn 0570-824 00
E-post per-eric.eriksson@arvika.com

Evstrand, Kenneth
Lärare Mu
Tfn 0570-824 45, 824 46
Epost, kenneth.evstrand@arvika.com

Forsell Sandra
Lärare sltm
Tfn 0570-824 42
E-post sandra.forsell@arvika.com

Forsman Ann-Sofie
Skolvärdinna, Kiosk/Café
Tfn 0570-824 48
E-post ann-sofie.forsman@arvika.com

Frank, Petra
Lärare Bild
Tfn 0570-824 00
Epost petra.frank@arvika.com

Gustafsson Cecilia
Lärare Bild
Tfn 0570-824 43, 824 44
E-post cecilia.gustafsson@arvika.com

Gustafsson Christer
Lärare Mu
Tfn 0570-824 45, 824 46
E-post christer.gustafsson@arvika.com

Gustafsson Hanna
Lärare Bl/Idh
Tfn 0570-824 43, 824 44
E-post hanna.gustafsson@arvika.com

Gustafsson Sundström, Anna
Lärare Sv/So
Tfn 0570-824 00
Epost anna.gustafsson.sundstrom@arvika.com

Gutierrez Martin Ainhoa
Lärare spa
Tfn 0570-824 00
E-post ainhoa.gutierrez@arvika.com

Gårdh Eva
Lärare Resurs
Tfn 0570-824 00
E-post ewa.gardh@arvika.com

Hansson-Böe Louise
Lärare eng
Tfn 0570-824 00
E-post louise.hansson-boe@arvika.com

Hedling Anna-Karin
Lärare Sv/En
Tfn 0570-824 00
E-post anna-karin.hedling@arvika.com

Heinerud Hans
Lärare
tfn 0570-824 00
E-post hans.heinerud@arvika.com

Holgersson, Camilla
Lärare Id/ma
Tfn 0570-824 00
E-post camilla.holgersson@arvika.com

Ideljung Cecilia
Resurslärare
Mob 070-190 6546
E-post cecilia.ideljung@arvika.com

Jansson Elisabeth
Lärare Sv/eng
Tfn 0570-824 00
E-post till elisabeth.jansson@arvika.com

Jansson Catrine
Förskollärare Särskolan
Tfn 0570-824 32
E-post catrine.jansson@arvika.com

Jansson Kerstin
Lärare
Tfn 0570-824 00
E-post kerstin.jansson@arvika.com

Johannesson Kenneth
Lärare
Tfn 0570-824 00
E-post kenneth.johannesson@arvika.com

Johansson, Susanne
Lärare SO ämne
Tfn 0570-824 00
epost susanne.johansson@arvika.com

Johansson Anders
Lärare Ma/No
Tfn 0570-824 00
E-post anders.johansson2@arvika.com

Johansson Thomas
Lärare Sltm
Tfn 0570-824 42
E-post thomas.johansson@arvika.com

Jonsson Sara
Lärare sltx
Tfn 0570-824 00
E-post sara.jonsson@arvika.com

Kasanen Iida
Lärare
Tfn 0570-824 00
E-post iida.kasanen@arvika.com

Kleinert Jörgen
Skolvärd, Ungdomsgården
Tfn 0570-824 40
E-post jorgen.kleinert@arvika.com

Lagnestål, Åse
Grundskollärare
Tfn 0570-824 00
Epost ase.lagnestal@arvika.com

Larsson Anneli
Lärare Fr/En
Tfn 0570-824 00
E-post anneli.larsson@arvika.com

Lauridsen Åsa
Lärare ma/no
Tfn 0570-824 00
E-post asa.lauridsen@arvika.com

Lauritzen Andersson Elizabeth
Lärare Hkk
Tfn 0570-824 00
E-post elizabeth.lauritzen@arvika.com

Levin Kristina
Lärare
Tfn 0570-824 00
E-post kristina.levin@arvika.com

Lidholm Emma
Lärare sv/eng
Tfn 0570-824 00
E-post emma.lidholm@arvika.com

Lundquist Nadja
sv/en lärare
Tfn 0570-824 00
E-post nadja.lundquist@arvika.com

Moustafa Hala
Lärare
Tfn 0570-824 00
E-post hala.moustafa@arvika.com

Möstl, Helge
Lärare Ma/No
Tfn 0570-824 00
Epost till helge.mostl@arvika.com

Nilsson Anna-Lena
Lärare Ma/No
Tfn 0570-824 00
E-post anna-lena.nilsson@arvika.com

Nilsson Camilla
Lärare Resurs
Tfn 070-3859646
E-post camilla.nilsson@arvika.com

Nordensson Ann-Kristin
Lärare Särskolan
Tfn 0570-824 32
E-post ann-kristin.nordensson@arvika.com

Norlander Mia
Lärare sltx
Tfn 0570-824 41
E-post mia.norlander@arvika.com

Olsson Anneli
Lärare Hkk
Tfn 0570-824 50, 824 49
E-post anne-li.olsson@arvika.com

Olsson Catrin
Lärare Ma/tk
Tfn 0570-824 00
E-post catrin.olsson@arvika.com

Persson, Britt
Lärare Sv/En
Tfn 0570-824 00
Epost britt.persson@arvika.com

Persson Anna-Maria (Majsan)
Elevassistent
Tfn 0570-824 00
E-post anna-maria.persson@arvika.com

Persson, Magnus
Elevassistent
Tfn 0570-824 00
Epost magnus.persson@arvika.com

Peterson, Lotta
Grundskollärare särskolan åk 7-9
Tfn 0570-824 32
E-post lotta.peterson@arvika.com

Pettersson Simon
Lärare ma/fy/tk
Tfn 0570-824 00
E-post simon.pettersson@arvika.com

Riseng Samuelsson, Ulla
Sv/So
Tfn 0570-819 53
E-post ulla.riseng-samuelsson@arvika.com

Rydén Eva
Lärare sv/sva
Tfn 0570-824 00
E-post eva.ryden@arvika.com

Sagvik Rasmus
Lärare spa/eng
Tfn 0570-824 00
E-post rasmus.sagvik@arvika.com

Salhus Inger Lise
Lärare
Tfn 0570-824 00
E-post inger.lise.salhus@arvika.com

Sjöberg, Marita
Lärare Mu, Särskolan
Tfn 0570-824 32
E-post marita.sjoberg@arvika.com

Skoog Cajsa
Resurslärare
Tfn 0570-824 51
E-post cajsa.skoog@arvika.com

Solbrekke, Linnea
Lärare Idh
Tfn 0570-824 00, 817 17
epost linnea.solbrekke@arvika.com

Ströander, Kerstin
Förskollärare, Särskolan
Tfn 0570-824 32
Epost, kerstin.stroander@arvika.com

Sundbäck Hanna
Lärare bd/sv
Tfn 0570-824 00
E-post hanna.sundback@arvika.com

Sundström Britta
Lärare Ma/sltx
Tfn 0570-824 41
E-post britta.sundstrom@arvika.com

Söderqvist Malin
Lärare sv/eng/so
Tfn 0570-824 00
E-post malin.soderqvist@arvika.com

Tamabaeva Gulnara
Lärare ke/ma
Tfn 0570-824 00
E-post gulnara.tamabaeva@arvika.com

Tindefjord Norlander Anna
Lärare
Tfn 0570-824 00
E-post anna.tindefjord-norlander@arvika.com

Tjärnestig Camilla
Lärare Sv/So
Tfn 0570-824 00
E-post camilla.tjarnestig@arvika.com

Tobiasson Karin
Lärare Ma/No
Tfn 0570-824 00
E-post karin.tobiasson@arvika.com

Tolf Sofia
Bibliotekarie
Tfn 0570-824 52
E-post sofia.tolf@arvika.se

Viriden Lindgren Linda
Lärare Ty/eng
Tfn 0570-824 00
E-post linda.viriden@arvika.com

Walter, Tomas
Fritidspedagog
Tfn 0570-824 00
E-post tomas.walter@arvika.com

Westman, Anna
Lärare Särskolan
Tfn 0570-824 00
E-post anna.westman@arvika.com

Wistrand, ida
Lärare Spa
Tfn 0570-824 00
Epost ida.wistrand@arvika.com

Åsman Robert
Lärare ma
Tfn 0570-824 00
E-post robert.asman@arvika.com

Österberg Sally
Lärare Idh
Tfn 0570-824 00
E-post sally.osterberg@arvika.com

Östervald, Malin
Spanska Engelska
Tfn 0570-819 67
E-post malin.ostervald@arvika.com

Sidansvarig:

Sidan uppdaterad: 2021-11-25
Kontakta oss